Dağhan Külegeç Fan Sitesi
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dağhan Külegeç Hayranlarının Fan Sitesi, Dağhan Külegeç En Büyük Tek Fan Kulübü.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Bilecik Üniversitesi

2 posters
YazarMesaj
JoJo
Yönetici
Yönetici
JoJo

Ruh Hali : Bilecik Üniversitesi Asik10
Takımı : Bilecik Üniversitesi Gs10

Bilecik Üniversitesi Empty
MesajKonu: Bilecik Üniversitesi   Bilecik Üniversitesi EmptyPaz Eyl. 12, 2010 2:25 pm

Bilecik Üniversitesi
Genel Bilgiler

Üniversitemiz 29.05.2007 tarih 5662 Kanunun EKMADDE–81 ile Rektörlüğe bağlı olarak kurulan Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve rektörlüğe bağlanan İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesinden, Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve rektörlüğe bağlanan Sağlık Yüksekokulundan, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve rektörlüğe bağlanan Osmaneli Meslek Yüksekokulu, Pazaryeri Meslek Yüksekokulu, Gölpazarı Meslek Yüksekokulu, Söğüt Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve rektörlüğe bağlanan Meslek Yüksekokulu ile Bozüyük Meslek Yüksekokulundan, Rektörlüğe bağlı olarak kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsünden, oluşarak kurulmuştur.

Üniversitemiz 29.05.2007 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesi ve Dumlupınar Üniversitesi’nden devredilen 1 Fakülte, 6 Meslek Yüksekokulu ile 126 Akademik, 63 İdari personel ve 5800 öğrenci ile Eğitim Öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında faaliyette olan Akademik Birimlere ilave olarak yeni kurulan Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü olmak üzere 2 Fakülte, 6 Meslek Yüksekokulu, 2 Enstitü ve yaklaşık 8000 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edecektir.

Diğer akademik birimlerin açılma çalışmaları devam etmekte olup 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından itibaren faaliyete başlayacaklardır.

Adres1 : Bilecik Üniversitesi Rektörlüğü
Adres2 : Gülümbe/Bilecik
Posta Kodu : 11210
Telefon : 0 228 2160101 (Santral)
Faks : 0 228 2160287
mrvéé
Üye
Üye
mrvéé

Ruh Hali : Bilecik Üniversitesi Kustah10
Takımı : Bilecik Üniversitesi Bjkk

Bilecik Üniversitesi Empty
MesajKonu: Geri: Bilecik Üniversitesi   Bilecik Üniversitesi EmptyCuma Eyl. 17, 2010 4:59 am

pylşm için tşkkrler

Bilecik Üniversitesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilecik Üniversitesi
» Hacettepe Üniversitesi
» Kocaeli Üniversitesi
» Bahçeşehir Üniversitesi
» Gaziantep Üniversitesi