Dağhan Külegeç Fan Sitesi
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dağhan Külegeç Hayranlarının Fan Sitesi, Dağhan Külegeç En Büyük Tek Fan Kulübü.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Tıbbi mümessiller çok kırgın

4 posters
YazarMesaj
ebosum
Moderatörler
Moderatörler
ebosum

Ruh Hali : Tıbbi mümessiller çok kırgın Masum10
Takımı : Tıbbi mümessiller çok kırgın Turkiye

Tıbbi mümessiller çok kırgın Empty
MesajKonu: Tıbbi mümessiller çok kırgın   Tıbbi mümessiller çok kırgın EmptyC.tesi Ekim 09, 2010 4:06 pm

Yerli dizilerde bazı meslek üyelerine atfedilen sıfatlar, tanımlamalar, yakıştırmalar ve yorumlar, o mesleğe gönül verenlerin tepkisine neden oluyor. Okurumuz Yeliz Gökova da Kavak Yelleri dizisindeki bir diyaloğa tepkili: "Yüksel Bey merhaba, ben ilaç sektöründe yer alan özel bir firmada 10 yıldır tıbbi tanıtım temsilciliği yapmaktayım. Kavak Yelleri isimli dizinin sanırım son bölümünde yayınlanan ve talihsiz olarak addettiğimiz bir diyaloğu çok rahatsız ve rencide edici bulduğumdan sizinle, yani bu konuyu önemseyecek biri ile paylaşmak istedim. Söz konusu diyalogda 'O da iş mi? Elinde çanta, kapı kapı geziyor. Neymiş? Doktor doktor geziyor. Davul bile dengi dengine. Ne iş yaptığı belli değil' gibi ibareler kullanıldı. Öncelikle bir tıbbi tanıtım temsilcisi, görevine başlamadan önce çok ciddi eğitimlerden geçmektedir. Öyle ki, bir hekimle sohbet edebilecek düzeye gelmek adına kişisel ve bilgi birikimine son derece önem verir. Ayrıca Türk hekimleri, hastalara en iyi tedaviyi sunabilmek adına seçecekleri ilaçlarla ilgili en iyi bilgiyi birincil olarak ben ve benim gibi meslektaşlarımdan alırlar. Yan etki ile ilgili bildirimleri hastalara bizler aracılığı ile iletirler ki, ilacın verebileceği gerek büyük, gerek küçük ölçüde zararlar baştan önlenebilsin. Şimdi sormak isterim adı geçen dizinin metin yazarına: Bir ülkede sağlık gibi önemli bir konu için çalışan, her biri en az 4 yıllık üniversite mezunu ve bu işi üniversitede bölümü (maalesef) olmamasına rağmen meslek edinen, kilometrelerce yol yaparak tüm engel ve engellemeleri aşıp, hizmetini götürmeye çalışan bir kitleye sarf ettiği bu sözler acaba yakıştı mı? Saygılarımla ve yayınlamanız dileğiyle..."

tıkla...
esqimmm
Üye
Üye
esqimmm

Ruh Hali : Tıbbi mümessiller çok kırgın Ac10
Takımı : Tıbbi mümessiller çok kırgın Bjkk

MesajKonu: Geri: Tıbbi mümessiller çok kırgın   Tıbbi mümessiller çok kırgın EmptyPaz Ekim 10, 2010 8:55 am

güzel bir yazı olmuşşş haklılar...
mhe_25
Üye
Üye
mhe_25

Ruh Hali : Tıbbi mümessiller çok kırgın Kimses10
Takımı : Tıbbi mümessiller çok kırgın Gs10

MesajKonu: Geri: Tıbbi mümessiller çok kırgın   Tıbbi mümessiller çok kırgın EmptySalı Ekim 12, 2010 10:28 am

aynen yha haklı yazmış Tıbbi mümessiller çok kırgın 743856
http://tarihsor.tr.gg
OrJiNaL- AdAm
Üye
Üye
OrJiNaL- AdAm

Ruh Hali : Tıbbi mümessiller çok kırgın Delibo10
Takımı : Tıbbi mümessiller çok kırgın Fb10

MesajKonu: Geri: Tıbbi mümessiller çok kırgın   Tıbbi mümessiller çok kırgın EmptySalı Ekim 12, 2010 2:16 pm

kendince haklı ama bunun bir dizi olduğunu galiba unutmuş ve bu yüzden gerçeğe almış..
ebosum
Moderatörler
Moderatörler
ebosum

Ruh Hali : Tıbbi mümessiller çok kırgın Masum10
Takımı : Tıbbi mümessiller çok kırgın Turkiye

MesajKonu: Geri: Tıbbi mümessiller çok kırgın   Tıbbi mümessiller çok kırgın EmptySalı Ekim 12, 2010 2:48 pm

OrJiNaL- AdAm demiş ki:
kendince haklı ama bunun bir dizi olduğunu galiba unutmuş ve bu yüzden gerçeğe almış..
evet sana katılıyorum dizide her yaptıklarını saysak mantık dışı,dikkatsizlik vs. tamamen bi kitap çıkar kavak yelleri fazla önemsemiceksin fragmanda yanıltma onlarda insanları kandırma onlarda ooooooooooo saymakla bitmez

Tıbbi mümessiller çok kırgın
1 sayfadaki 1 sayfası