Dağhan Külegeç Fan Sitesi
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dağhan Külegeç Hayranlarının Fan Sitesi, Dağhan Külegeç En Büyük Tek Fan Kulübü.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği''

YazarMesaj
Ed'ac
Banned
Banned
Ed'ac

Ruh Hali : Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği'' Uykusu10
Takımı : Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği'' Bjkk

Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği'' Empty
MesajKonu: Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği''   Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği'' EmptyPerş. Kas. 11, 2010 9:24 pm

''Susurlu ve Kontrgerilla Gerçeği''
''Sanki bütün işlerde,ben tek başıma mı idim?Daha üstüme varırlarsa her şeyi olduğu gibi ortaya dökerim''-Yahya Kemal-
(1921'de 14 arakadaşıyla birlikte öldürülen Mustafa Suphi'nin katilinin sorguda söylediklerinden.
Yahya Kemal 3 Temmuz 1922'de kimliği bilinmeyen kişilerce öldürüldü)

''Cinayetleri ben kendi başıma mı işledim? Emir verdiler yaptım.Üstüme gelirseniz tek tek hepsini açıklarım''-Ayhan Çarkın-
(75 yıl sonra 1996'da.Ömer Lütfü Topal ve 91 kişiyi öldürmekle suçlanan Özel Tim görevlisinin sorguda söylediklerinden)

Bu kitapta,Susurluk'ta ortaya çıkan gerçeklerin tüm arka planı anlatıyor.Bu türden ''illegal'' devlet örgütlenmelerinin,emekçi sınıflarla burjuvazi arasındaki çelişkinin bir ürünü olarak ve emekçilerin hareketin bastırmak üzere kurulduğunu ortaya koyan kitap,dünyadaki benzer örgütlenmeleri örnekliyor.Kontrgeriillanın,kuruluşundan itibaren,emekçilere karşı giriştiği eylemler de ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Semih Hiçyılmaz ''Susurluk ve Kontrgerilla Gerçeği''
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» daghanın facesinde semih hoca