Dağhan Külegeç Fan Sitesi
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dağhan Külegeç Hayranlarının Fan Sitesi, Dağhan Külegeç En Büyük Tek Fan Kulübü.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler

YazarMesaj
Ed'ac
Banned
Banned
Ed'ac

Ruh Hali : Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler Uykusu10
Takımı : Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler Bjkk

Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler Empty
MesajKonu: Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler   Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler EmptyCuma Ara. 03, 2010 1:51 pm

Netanyahu'dan Erdoğan'a teşekkür
İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye'den 2 yangın söndürme uçağının gönderilmesine ilişkin Başbakan Erdoğan'ı arayarak teşekkür etti.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan bilgi notuna göre, Netanyahu, Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak, ''İki yangın söndürme uçağı gönderdiğiniz için sizlere minnettar olduğumu iletmek için aradım'' ifadesini kullandı. Netanyahu, Erdoğan'a şunları söyledi:

''Türk halkının ve sizin bu yardımınızın çok büyük ve anlamlı olduğunu belirtmeliyim. Şu anda herkes Türk uçaklarının yangını söndürmek için uçtuğunu görüyor, ben de görüyorum. Hem hükümetim, hem de halkımın minnettarlığını ifade etmek için sizi şahsen aramak istedim''

Başbakan Erdoğan ise Netanyahu'ya geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra, şu ifadeleri kullandı:

''Bu afet karşısında insani ve İslami bir görev olarak yardım etmemiz gerekiyordu. Olayı öğrendiğim andan itibaren gerekli talimatları verdim. Millet olarak size başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralılar konusunda da her türlü yardımı yapmaya hazırız. Yangın sönene kadar uçaklarımız ülkenizde kalacaktır.''

42 KİŞİ ÖLDÜ

Hayfa'nın kurulu bulunduğu Karmel Dağları'nın doğusunda çok geniş bir alana yayılan yangında ölenlerin sayısının 42'ye yükseldiği bildirilirken, İsrail kabinesi de olağanüstü toplandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yangınla mücadelede kendilerinde destek veren, aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu liderlere teşekkür etti. Netanyahu, "umarım insanların yaralarını sarabilir ve bölgeyi selamete ulaştırabiliriz" diye konuştu.

Yoğun rüzgar nedeniyle yayılarak devam eden yangını söndürme çalışmalarına sabahın ilk ışıklarıyla
Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler 577492_f03974e3bb06082bdd39c88ffb4a6cf9
Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler 577492_f03974e3bb06082bdd39c88ffb4a6cf9

Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Bulgaristan gelen uçaklar ile Türkiye'den gelen 2 uçak söndürme çalışmalarına katılıyor.

Söndürme-kurtarma çalışmalarına askerler, polisler, sivil savunma ekipleri ve gönüllülerden oluşan binlerce kişi katılıyor.

Karmel dağlarındaki yangınların bulunduğu alanın tam tersi istikametinde, Krayot bölgesinde bir benzin istasyonu ile sanayi bölgesinde yeni yangınların çıkması, kundaklama ihtimallerini tekrar gündeme getirdi.

Yangınla mücadele çalışmalarının sivil savunma ayağının başında bulunan Türk asıllı Rafael Sadi, "10 bin dönüm dolayında orman yandı ve binlerce dönüm daha tehlike altında. Yoğun rüzgar nedeniyle yangın deniz kıyısına, yerleşimlerin yoğun olduğu bölgelere ilerliyor" dedi. Yedek Yarbay Rafael Sadi, birkaç gün içinde yangının kontrol altına alınmasının şart olduğunu söyledi.

Sadi, dünden bu yana 13 bin dolayında kişiyi tahliye ettiklerini belirterek, Hayfa'nın Denya mahallesi ile banliyölerinden Tirat Karmel'in iki mahallesi, bir akıl hastanesi ile yaşlı bakım evinin tahliye edildiğini söyledi.

Yangını İsrail tarihinin en büyük felaketi olarak tanımlayan Sadi, Türkiye'nin sağladığı destekten özellikle memnun olduklarını vurgulayıp, kendisinin de 1999'daki deprem felaketlerinde İsrail'in Türkiye'ye gönderdiği yardım ekibi içinde bizzat yeraldığını hatırlattı.

KIZILAY İSRAİL'E YARDIMA HAZIR

Türk Kızılayı Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, ''Genel Başkan Tekin Küçükali, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'ne ve Kızılay'ın İsrail'deki muadil kuruluşu olan Magen David Adom Kuruluşu'a gönderdiği taziye mektubunda, yangınlar nedeniyle meydana gelen ölümlerden duyduğu üzüntüyü dile getirirken, Kızılay olarak her türlü yardıma hazır olduklarını bildirdiği'' kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca Kızılay tarafından İsrail'e gönderilmek üzere bin adet çadır, bin adet mutfak seti ve 10 bin adet battaniyenin yükleme işlemlerine başlandığı ve yardım çağrısına İsrail'den gelecek cevabın beklendiği de belirtildi.

OBAMA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

ABD Başkanı Barack Obama, Yahudilerin Hanuka bayramı dolayısıyla Beyaz Saray'da verdiği resepsiyonda, yangında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına ''en samimi başsağlığı dileklerini sunduğunu'' belirtti. 

AA

Netanyahu'dan Erdoğan'a Teşekkürler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Efe Gerimi Gelecek
» Teşekkürler Catboy...
» Teşekkürler TİMS (:
» Teşekkürler Dağhan Fan
» ARKADAŞLAR KAVAK YELLERİNDE EFENİN ASLIYA SEZON FİNALİNDE YAZDIĞI MEKTUP VARDIYA CAM ŞİŞENİN İÇİNDE SAHİLDE GÖRDÜĞÜ O ŞİİRİ BİLEN VARSA ALTA YAZARMI ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER