Dağhan Külegeç Fan Sitesi
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dağhan Külegeç Hayranlarının Fan Sitesi, Dağhan Külegeç En Büyük Tek Fan Kulübü.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

TimeOut İstanbul (Mart 2009)

+2
GeNCeR
eloif
6 posters
YazarMesaj
eloif
Üye
Üye

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Keyifl10

TimeOut İstanbul (Mart 2009) Empty
MesajKonu: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyPerş. Tem. 01, 2010 9:18 pm

Kavak Yelleri setinin karavanında

Buz gibi bir günde Kavak Yelleri setinin karavanını terk ederken kafamızı şu cümleler zonklattı: "Bizim kızların Blake Lively'den veya Katie Holmes'tan neleri eksik" , "Tüm ekibe, Dağhan Külegeç gibi özel bir karavan nasip olsa!".

Katie Holmes ve Michelle Williams minicik bir karavanda dipdibe yemek yemiş, günde 24 saat çalışmak durumunda kalmış mıdırş Ya da son dönemin bağımlılık yaratan dizisi ‘Gossip Girl’ün ergen çıtırları kendi yemek tabaklarını buz gibi soğukta bizzat çöp kutusuna taşıyor mudurş Veya ‘How I Met Your Mother’cılardan biri, beş kişiden fazla nüfuslu bir karavanda kafayı masaya dayayıp uyumuş mudurş

Tüm bu soruların cevabı, Kavak Yelleri dizisi oyuncuları için “Evet”. Mesela İbrahim Kendirci (Deniz), Kavak Yelleri havası soluduğum bir saat boyunca karavanda başını masaya koymak (bunalım modu) veya karavanın koltuğunda yılan misali kıvrılmak suretiyle uyuyor. İletişim kurduğumuz yegâne saniyelerde ise havada uçan cümleler şunlar oluyor: “Bu kimş” (beni kastediyor) ve “Bugün dokunmayın bana.” (İbrahim kendinden bahsediyor).

Spotun yol açabileceği yanlış anlaşılmaların da önüne tez vakitte geçeyim. Evet, Dağhan Külegeç (Efe) Kavak Yelleri setinde o gün kendi özel karavanında. Pacey Witter namümkündü, Efe’ye de razıydık ama kısmet değilmiş. (Pacey Witter cahillerine not: Her 90’lar ergeni onaylar ki Dawson’s Creek’in esas oğlanı Dawson değil Pacey idi. Dağhan’ın canlandırdığı Efe karakteri de Pacey’nin dengi bir nevi.) Neyse...

“Karavanda giyinmenin zorluklarıymış Bu karavanın burada olması bile bizim için büyük bir lüks!” diye gülüyor Pelin Karahan (Aslı). İşin zorluklarından bahsederken bile pozitif, ağzı kulaklarında. Bu iyimserlik tozlarını biraz bana da serpiştirse diyorum ve “Senin hiç suratın asılmaz mı Pelincimş” diyorum. “Nasıl motive edersin kendiniş”. “Hadi yavrum az kaldı” diye annesi gaz verirmiş Pelin’e telefonda.

Kavak Yelleri’nin çoğu çekimine karavan maravan gelmiyor maalesef. Sokakta bir perdenin arkasında giyiniyorlar, fönleri yolun ortasında çekiliyor. Reytingi tavan dizi bile böyleyse, diğerlerinin vay haline. “Günde 24 saat çalıştığımız oluyor, sinirlerimiz bozuluyor bazen. Kapıdan biri gelse gülüyoruz” diyorlar.

Beni lüks ve rahat ortama çağırmışlar demek ki. Kahvem ve muzum bile var. Ceren bana ve kendine kahve söyledikten sonra ikinci sigarasını sarıyor. “Ben seni tanıyorum bir yerlerden, Peyote’de görmüş olabilir miyimş” diye soruyor. Evet, dakika bir ve ortak noktamızı bulduk. Tindersticks heyecanı ise ikinci ortak noktamız. Son albüm ‘The Hungry Saw’u nasıl buldunş H2000’de izlemiş miydinş Him’le gelmişlerdi” diye soruları sıralıyor. Onlar çalarken en önde bir yastık bulup uzandım ve o şekilde izledim” diyor. “Peki konser gecesi çekimin olursa nasıl kaçacaksın bakayımş” sorusu dilimin ucunda. Soruyorum da ama cevabı seninle paylaşmak istemiyorum sevgili okuyucu.

Ben perdeyi çekmiş, Ceren ve Pelin’le muhabbet ederken yemek çanları çalıyor. Çekime ara veriliyor, Aslı Enver de (Mine) karavana gelir, bir de onu sorguya çekeyim diyorum. Aslı karavana dalıyor ve ışık hızıyla göz göze geliyoruz. “N’aaberş” diye sesleniyor bana, o da Pelin gibi tüm soğuğa rağmen pek neşeli. Bocalıyorum, Aslı’yla tanışmamıştım ki hiç! “Ayy pardon ben birine benzettim seni” diyor... Fotoğraf çekeceğimizi öğrenince hemen kahküllerini fönlüyor aynanın önünde. Ardından karakterinin siyah montundan kurtuluyor ve kendi pembe montunu (bayılıyorum rengine ve hemen nerden aldığını soruyorum) giyiyor. Sette boş kaldığında atkı örüyor , goblen yapıyor ya da kitap okuyormuş. O kadar sıcak ve canlı biri ki (hem de sabahın altısında düşmüş set yollarına), üstelik yaşıtız. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden geçmiş ikimizin de yolu. Ben kursa gitmiştim, o lisesinde okumuş. Aslı içki içmiyor ama kendisini ayda yılda bir Tünel’deki Lokal’de Martini yudumlarken görebilirsiniz.

Sarıyer’in ıssız tepelerinde işin cilvelerini birinci ağızdan dinledik. Hava buz, tüm ekip gayet sıcaktı, bizi arabayla aldırdılar bile. Son cümlemde ise yapımcı şirketin isteğini yerine getirmek ve kendilerine teşekkürlerimi sunmak isterim, buyrunuz: “Kavak Yelleri bir TİMS Productions yapımıdır”. Kavak Yelleri cumartesi günleri 20.00’de Kanal D’de yayınlanıyor.

Kavak Yelleri ve Dawson’s Creek cahillerine notlar
İlk başladığında ‘Dawson’s Creek çakması’ veya ‘düşük bütçeli yaz dizisi’ diye ‘Kavak Yelleri’ne elit burunlarınızı kıvırmış olabilirsiniz. Ama dizi neredeyse iki senedir ekranda. Her iki diziyle de ilgisi olmayanları aydınlatalım hemen. Dawson’s Creek 1998 ve 2003 yılları arasında yayınlanmış bir Amerikan dizisi. Kavak Yelleri için de senaryonun çıkış noktası Dawson’s Creek oldu. Kavak Yelleri’nin dört ana karakteri Dawson’s Creek karakterlerinin dengi. Efe=Pacey (Joshua Jackson), Mine=Jen (Michelle Williams), Aslı= Joey (Katie Holmes) ve Deniz=Dawson (James Van Der Beek) diyebiliriz. Ancak şöyle ortak noktalar bulabiliriz: Dawson ve kankaları Capeside adlı bir uydurma bir kasabada ikamet ediyorlardı. Bizimkilerde Capeside’ın benzeri olarak Urla’da takılıyordu. Ancak üniversiteyi kazanınca İstanbul’a geldi karakterler. Ama senaryo tabii ki Dawson’s Creek’den koptu.

Resimler
TimeOut İstanbul (Mart 2009) 6051d
TimeOut İstanbul (Mart 2009) Kavakyelleri1
TimeOut İstanbul (Mart 2009) 8

Link
Tıkla

Forumda aradım, taradım ama bulamadım.Eğer varsa çok özür dilerim.Eski tarihli bir yazı ama yine de ilgilenirsiniz diye düşündüm TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
GeNCeR
Üye
Üye
GeNCeR

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Sessiz10
Takımı : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Turkiye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyPerş. Tem. 01, 2010 9:26 pm

güzelmiş he TimeOut İstanbul (Mart 2009) 743856 py için saol TimeOut İstanbul (Mart 2009) 743856
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyPerş. Tem. 01, 2010 9:34 pm

Önemli değil TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyPerş. Tem. 01, 2010 9:51 pm

Benim anlamadığım şey , acaba neden Dağhan hepsinden ayrı bir karavanda kalıyormuş??
kararsiz
Üye
Üye
kararsiz

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Olgun10
Takımı : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Gs10

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 7:51 am

p. için teşekkürler...
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 8:44 am

önemli değil TimeOut İstanbul (Mart 2009) 743856
esqimmm
Üye
Üye
esqimmm

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Ac10
Takımı : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Bjkk

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 9:58 am

paylaşım için tşk.
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 10:01 am

Önemli değil TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
yqmur
Üye
Üye
yqmur

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Cilgin10
Takımı : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Fb10

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 10:01 am

paylaşım için teşekkürler...
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 10:03 am

yqmur demiş ki:
paylaşım için teşekkürler...

Önemli değil canım TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
MuKu
Üye
Üye
MuKu

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Ozlemi10

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 12:08 pm

eloif demiş ki:
Benim anlamadığım şey , acaba neden Dağhan hepsinden ayrı bir karavanda kalıyormuş??

he ya benimde kafama takıldı o.belki kendi karavanı vardır.onu getirmiştir TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
paylaşım için teşkür TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 12:15 pm

MuKu demiş ki:
eloif demiş ki:

he ya benimde kafama takıldı o.belki kendi karavanı vardır.onu getirmiştir TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072

Olabilir ama röportaj yapan kadında bir alttan laf sokmuş fark ettiysen "Tüm ekibe, Dağhan Külegeç gibi özel bir karavan nasip olsa!" diyor yani bence şey gibisinden diyor "Onun özelliği ne ki, niye onun özel karavan'ı var ki"... Acaba Dağhan'ın cidden de oyuncuların geri kalanıyşa arasında bir anlaşmazlık filan mı vardı ki?....

Önemli değil canım ne demek TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072
MuKu
Üye
Üye
MuKu

Ruh Hali : TimeOut İstanbul (Mart 2009) Ozlemi10

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 12:55 pm

eloif demiş ki:
MuKu demiş ki:
eloif demiş ki:

Olabilir ama röportaj yapan kadında bir alttan laf sokmuş fark ettiysen "Tüm ekibe, Dağhan Külegeç gibi özel bir karavan nasip olsa!" diyor yani bence şey gibisinden diyor "Onun özelliği ne ki, niye onun özel karavan'ı var ki"... Acaba Dağhan'ın cidden de oyuncuların geri kalanıyşa arasında bir anlaşmazlık filan mı vardı ki?....

öyle oldugunu sanmam ya set dışındaki fotolarda felan sorun varmış gibi gözükmüodu. röportaj cıya ne bakion sen o bişi bilmio TimeOut İstanbul (Mart 2009) 605858
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: TimeOut İstanbul (Mart 2009)   TimeOut İstanbul (Mart 2009) EmptyCuma Tem. 02, 2010 6:17 pm

MuKu demiş ki:
eloif demiş ki:
MuKu demiş ki:
eloif demiş ki:

öyle oldugunu sanmam ya set dışındaki fotolarda felan sorun varmış gibi gözükmüodu. röportaj cıya ne bakion sen o bişi bilmio TimeOut İstanbul (Mart 2009) 605858

Bencede o kadın bişey bilmiyodur, yoksa cidden fotolarda iyi anlaşıyor gibiler...TimeOut İstanbul (Mart 2009) 9072

TimeOut İstanbul (Mart 2009)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 20 Mart Reytinglerİ
» 27 mart 2010 reytngleri
» 14-22 MART HAFTASI DİZİLERİN REYTİNG KARNESİ
» 13-Mart-2010 Cumartesi Dizi Reyting Sonuçları Günlük Reytingler Size Bravo !
» Pinhani-İstanbul'da