Dağhan Külegeç Fan Sitesi
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Forumdan daha iyi yararlanabilmek için Üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dağhan Külegeç Hayranlarının Fan Sitesi, Dağhan Külegeç En Büyük Tek Fan Kulübü.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)

+8
sweetgirl_xx
eloif
Dağhan nurdan
yunus_emre18
melisae
BLaSTeR
GadRofer
OrGinaL AdaM
12 posters
YazarMesaj
OrGinaL AdaM
Üye
Üye

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Karisi10
Takımı : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Bjkk

Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Empty
MesajKonu: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPaz Haz. 20, 2010 10:33 pm

Arkadaşlar sizler için bi inceleme yaptım. Tanıtımla ilgili. Tanıtımdaki kelimelerin ne anlama geldiğini çıkarmaya çalıştım.

Fragman(kısaca)

Buragın mineyi vurdugu sahne
Bir nefes
Ağların arkasındaki el kafa ve aslı ( “hala inanıyosun dimi efenin yaşadıgına”)
Bir mucize
Su ve atakan ( “atakanı terk ettim ben leylayla ilişkisi varmış”)
Bir veda
Burak
Deniz mineyi taşıyo
Atakan suyu bavullarıyla görüyo
Aslı yürüyo
Deniz yere yığılıyo
Ve zaman durdu
Aslı ve güven
Mineden çıkan kurşun
Su ve atakan
Yeniden başlamak için
Aslı güvenin omzuna yatıyor
Metin efenin resmine bakıp ağlıyo
Ayşe hanım ağlıyo
Mineye Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 358397 masajı uygulanıyo

1- Kelimeler kendinden önceki görüntüleri kastediyosa…

Bir Nefes:mine vuruluyo. Ölüm kalım savaşı veriyo. Nefes almak demek yaşamak demek. Burda minenin ölmesi veya yaşaması kastedilmiş.

Bir Mucize: burda çok açık belli oldugu gibi efenin yaşadıgı belirtiliyo. Efenin o arabadan sağ çıkıp 3 yıl saklanması bi mucize. Efenin yaşadıgı kastediliyo.

Bir Veda: su atakanı terk ettim diyo. Yani atakana veda edip ondan ayrılıyo. Suyla atakanın boşanması kastedilmiş.

Ve Zaman Durdu: burda bu kelimede herkesin başına bişey gelmesi kastediliyo. Aslı ağların arkasından efe çıkmayınca hüsrana uğruyo. Burak mineyi vurmus zaten bitmiş. Deniz acı çekiyo. Yere yıgılıyo. Mine vurulmuş üstünede. Su bavulları toplamış gidiyo. Atakan zaten ne yapsın oda bitmiş.

Yeniden Başlamak İçin: yeniden başlamak demek herşeyi unutmak demek. Herşeyin düzelmesi demek. Aslıyla güveni gösteriyo yanyana. Araları gergindi. Efede ağların arasından çıkmayınca. Oyun oldugu anlasılınca. Onlarda yeniden başlayacaklar herşeye. Mineden çıkan kurşun gösteriliyo. Herşeyin düzelmesi için minenin yaşaması gerek bu kastedilmiş.

Sonraki görüntülerde heyecan verilmek için.

2-Kelimeler kendinden sonraki görüntüleri kastediyosa…

Bir Nefes: ağ sahnesi. Burdada efenin yaşadıgı kastediliyo. Nefes almak demek yaşamak demek. Burdan çıkarabiliriz.

Bir Mucize:bayanlar bilir. Bi kadın dayak yemeyi bile unutur affeder ama aldatılmayı asla affetmez. Burda su atakanın ilişkisi var terkettim diyo. Yani atakanla suyun tekrar beraber olması için bir mucize gerek demek istemiş olabilirler.

Bir Veda: Burak yaralı ölüyor denmiş. Deniz mineyi taşıyo ve sonrasında yere yığılıyo. Burda mine ölebilir. Deniz mineye veda edicek denebilir. Su bavulları toplamış gidiyo. Atakana ve diğerlerine veda edicek bu kastediliyo. Atakan o ağlı sahnenin oldugu yerde yürüyo. Buda efe o ağların arasından çıkmadı. Efe yaşamıyo bu bi oyun. Artık efeye sonsuza kadar veda ediliyo anlamı veriyor olabilir.

Ve Zaman Durdu: burda herkes hastanede aslı ve güveni gösteriyo. Atakan ve su için işler çok karışık. Durumları karışık onlar için zaman durdu. Mineden çıkan kurşun burdada artık kurşunu çıkardık beklemeye kaldı herşey. Yani bi insan için en zor şey beklemektir. Sabırdır. Ve böyle zamanlarda zaman hiç geçmez sanki durmuş veya çok yavaş gibidir. Bu kastedilmiş olabilir.

Yeniden Başlamak İçin:aslı güvenin omzuna yatıyo. Herşey oyundu bu öğreniliyo. Aralarındaki sorunları hallediyolar ve herşeye yeniden başlıyolar. Metin efenin resmine bakıyo. Burda onun için herşeye yeniden başlamak için efe gerek denmiş olabilir. Yada metin aralarında bu durumu atlatamayan tek kişi. Artık bunu atlatıp herşeye yeniden başlayacak denmiş olabilir. Ayşe hanım ağlıyo. Ordada mine iyileşsin herşey güzel olucak bütün sorunlar hallolmuş olucak yeniden başlıcaz herşeye denmek istenmiş olabilir.

NOT…!
Yeniden başlamak için cümlesi yarıda bırakılmış bu cümleden sonra minenin kalbi duruyo. Yani burda yeniden başlamak için minenin yaşaması gerek. Yada efenin ölmemiş olması gerek gibi şeylerle doldurulabilir.

NOT 2…!
Her iki durumdada şu ortak sonuçlar çıkıyo.
Her iki durumdada efenin yaşadığı kastedilmiş. Bu gene bi reyting oyunu olabilir. 3. Sezon efe geldi gelecekle gene efecilerin çoguna izlettiler diziyi. İnternette 4. Sezonun 5. Bölümünde efe gelcek haberleri çıktı. E bide bu fragman çıktı. İlk 5 bölümün reytingini garantiye almak istiyo olabilirler. İlk 5 bölümü garantiye alalım sonrasınada bişey buluruz demiş olabilirler.
Her iki durumdada herşeyin düzelmesi için minenin yaşaması gerek. Mine ölürse herkes biter. Çünkü zaten efeyi kaybetmişler bide mine giderse hepsi biter.

1. veya 2. hangisi daha mantıklı geliyosa ona inanın. bana 1. daha mantıklı geliyo. Ama 2.de olabilir. yani 2.de saçma değil. size hangisi geliyosa söylerseniz sevinirim.

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…
GadRofer
Üye
Üye
GadRofer

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Eglenc10
Takımı : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Gs10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPaz Haz. 20, 2010 11:00 pm

Güzel yorumlamışsın kardeşim benim yorumumda şu

Aynen Tanıtımda verdikleri kavram haritasındaki Mucize Mine Değil Efe
Efe ile 4 Bölüm öncesinde anlaştılar.
Yoksa Efenin adı 3 bölüm öncesine kadar yoktu- Efe dönüyor konusu kapanmıştı yani
İnanki Efe bu sezon ilk 5 bölüm arası dönecek bunu çok kesin ve net soyluyorum
Hatta elimde saklanması gereken 1de haziran ayından fotograf var ama korkuyorum anlarsın işte..

E geçen sezon efenin ölümüyle başladılar bu sezonda bir ölümle başlayamazlar Mine kurtulcak ,
Suyun diziden ayrıldığını zaten biliyorduk...
Gazeteler yazmıştı

DAĞHAN DÖNDÜ HAYIRLI OLSUN
BLaSTeR
Üye
Üye
BLaSTeR

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Eglenc10
Takımı : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Fb10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPaz Haz. 20, 2010 11:26 pm

1. daha mantıklı geldi banada..ama dizi temmuzda başlamayacak gibi,yakında denmesi kafa karıştırıcı..?
melisae
Üye
Üye
melisae

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Delibo10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPaz Haz. 20, 2010 11:37 pm

GadRofer demiş ki:

Yoksa Efenin adı 3 bölüm öncesine kadar yoktu- Efe dönüyor konusu kapanmıştı yani
Hatta elimde saklanması gereken 1de haziran ayından fotograf var ama korkuyorum anlarsın işte..

E geçen sezon efenin ölümüyle başladılar bu sezonda bir ölümle başlayamazlar Mine kurtulcak ,
Gazeteler yazmıştı

ılla gıcık edeceksınız ınsanı ya. Madem fotoyu koymucaksın konusunu neden acıyorsun arkadasım!hepsı yalan bu sozlerın nedensd herkes bır anda herseyı bılmeye basladı.elınde bır kanıt olsaydı coktan gosterırdn canım
yunus_emre18
Üye
Üye
yunus_emre18

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Aggres10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPtsi Haz. 21, 2010 7:32 am

GadRofer demiş ki:

Gazeteler yazmıştı

al birde bu çıktı... çok affedersin ama buna resmen aptallık denir...ulan hem elimde resim var haziran ayında çekilmiş diyorsun...ben senini diğer yorumlarını gördüm keşke efe dönse ama zor diyordun.....öyle bişeyler diyordun...şimdide foto var diyorsun....eee o zaman foto nerde madem göstermyecen neden yazıyosun....
Dağhan nurdan
Üye
Üye
Dağhan nurdan

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Inanma11

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPtsi Haz. 21, 2010 9:48 am

Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 743856(:
eloif
Üye
Üye

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Keyifl10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyÇarş. Haz. 23, 2010 9:39 pm

Benimde kafama 1.daha çok yattı.Çok güzel bir anlatımın var kafamda düşüncelerimi bir araya toplamama yardımcı oluyorsun Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 9072 Teşekkürler Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 9072
sweetgirl_xx
Üye
Üye
sweetgirl_xx

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Asik10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 2:13 pm

yha abicim efe nin gelmesi imkansız çünkü efeyi son bölmde öldürdüler ne kadar istesekte biraz saçma yani gelmesi çnkü mezarı bile var abicim hemdeee size bi video bakın o adam kim??[url][/url]https://www.facebook.com/video/video.php?v=1388752810784[url][/url]
yqmur
Üye
Üye
yqmur

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Cilgin10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 2:17 pm

arkadaşım efe ölmedi sadece kayboldu
mezarıda boş zaten gliba gidip oraya ağlamak için yapmışlar:D
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 2:21 pm

Mezar var içi boş....Yani ortada bir ceset yok...Gayette yaşıyor olabilir...Hem zaten filenin ardındakinin o adam olduğunu düşünsek bile ben şahsen zaten tam beklemediğimiz bir anda döneceğini düşünüyorum Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 9072
mhe_25
Üye
Üye
mhe_25

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Kimses10
Takımı : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Gs10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 2:34 pm

güzel yorumlamışsın ellerine sağlık!
http://tarihsor.tr.gg
yqmur
Üye
Üye
yqmur

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Cilgin10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 3:44 pm

arkadaşlar duyudğum bi habere göre burak ölüomuş kkarsı zeyneple çıktıktan sonra çatışıyomuş ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem sadece paylaşmak istedim
Tubishh Sagolera
Üye
Üye
Tubishh Sagolera

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Asik10
Takımı : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Turkiye

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 3:52 pm

evet bunu baya önce duydum
hatta şu altan gördm ile konuştum diyen çocuk bana bizzat kendisi söledi burak ölüyomuş karısı öldürüyomuş izleyip görcez doğrumu değilmi Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 9072
ama eğer bu doğru çıkarsa çocuk doğru sölüyo demektir çünkü efe kesin gelcek diyodu altan gördüm söledi diyodu ilk bölümde bu sölediğinin doğruluğunu anlarız sanırım...
eloif
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPerş. Haz. 24, 2010 4:07 pm

Yok ben karısının öldüreceğini zannetmiyorum.Ne kadar nefret ederse etsin, psikopat olmadıkça, gidipte kocasını öldürmez insan.Ama eğer öyle birşey olduysa da Deniz'de Efe'mizle aynı kaderi paylaşacak, Burak'ın ölümü de büyük olasılıkla Deniz'den bilinecek.(Burak geldi Mine'yi vurdu, buna sinirlenen Deniz Burak'ın silahını alıp Burak'ı vurdu tarzı bir şuçlamayla) Hatta belki polislerden kaçarken Efe'yle karşılaşır.... Yalnız iyice uçtum, herşeyi Efe'nin döneceğine bağlıyorum :Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 529494: Dediğim gibi Zeynep, Burak'ı vurmuş olabilir mi, olabilir fakat ben vurduğunu zannetmiyoru... Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) 9072
ilayda1996
Üye
Üye
ilayda1996

Ruh Hali : Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) Canli10

MesajKonu: Geri: Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)   Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...) EmptyPtsi Haz. 28, 2010 1:47 pm

sweetgirl_xx demiş ki:
yha abicim efe nin gelmesi imkansız çünkü efeyi son bölmde öldürdüler ne kadar istesekte biraz saçma yani gelmesi çnkü mezarı bile var abicim hemdeee size bi video bakın o adam kim??[url][/url]https://www.facebook.com/video/video.php?v=1388752810784[url][/url]

o mezar boş ve ölüm tarihi yazmıyor...

Mantıklı Bir İnceleme...(tanıtım İle İlgili...)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dağhan Dönüyormu ..... ( Tartışma )
» biraz mantıklı olun arkadaşlar...
» arkadaşlar sizcede mantıklı değil mi???
» Es-Es ile ilgili
» Efe İle İlgili .....